Rozhovor 3

1. june 2011 at 15:19 | xxx
Rozhovor s Fabianou, které je 16 let a její blog je :http://good-blood.blog.cz/
Velice zajímavé odpovědi, Děkuji
________________________________________________________________
1) Odkdy máš blog? a jak moc času na něm trávíš?
Blog mám od šestého června roku 2009, zanedlouho to tedy budou dva roky. Nedá se říct, že bych psala nějak moc času. Blog mi slouží převážně k "vystavování" vlastní tvorby, tedy povídek básní, a fotografií, takže je možné zveřejnit článek jen, když mám něco, co za to stojí. Deníčkové články se u mě taky vyskytnou, v poslední době ale ne tolik, takže se můj čas na blogu krátí.

2) Je tvůj blog anonymní?
Určitě ne. V minulosti možná býval, nyní zná mou adresu přesně nevyjádřitelné množství lidí z mého okolí - převážně spolužáků. Možná taky proto se omezuji spíše na povídky, jimiž se dá spoustu věcí, které by mohli, napsané přímo, použít proti mně, krásně zamaskovat. Občas se u mě taky objeví nějaký ten rodič nebo známý.

3) Kdybys měla popsat svými slovy co je to láska...
Láska je jen slovo. Otázka je, jak moc lze pouhým slovem vyjádřit cit, jejž má představovat. Protože láska je ve skutečnosti mnohem víc než pouhé slovo. Láska je krásná i ošklivá, hodná i zlá, příjemná i krutá. Láska hřeje, ale umí i mrazit; léčí rány a způsobuje nové. Lásku není možné popsat, protože je individuální, tedy každý ji prožívá jinak. Pro někoho je milovat to nejkrásnější, pro jiného noční můra. Ale když člověk miluje, je jedno, jestli muže nebo ženu, jestli mladšího, nebo staršího. Důležité je, že miluje.

4) Kdybys měla možnost na světě změnit jednu věc, co by to bylo?
Přidala bych více tolerance. Kdyby se každý člověk zamyslel a aspoň nějakou v sobě našel, nebyl by žádný rasismus, terorismus ani homofobie. Kdyby se lidé naučili se navzájem respektovat se vším všudy, a smířili se s faktem, že nejsou všichni stejní, bylo by na světě lépe. Barva pleti může být různá, je to ale jen slupka. Černoch, běloch, asiat, míšenec, rom... pořád člověk. Homosexuál, heterosexuál, transsexuál... taktéž. Každý je nějaký, ale všichni vedle sebe mohou v míru žít; stačí chtít.

6) Jaký máš názor na bezpředmětné blogy s obrázky, oddělovači a jinými hlouposti?
Jsou mi fuk. Nenavštěvuji je, ale když na nějaký narazím, nemám potřebu majitelce (pokud nějaký takový blog vlastní kluk, omlouvám se; ale silně o tom pochybuji) v komentářích nadávat do krav (a podobných tvorů). Každý může mít aspoň trochu solidní blog a vlastními zápisy; na takové věci ale moc lidí neletí, takže návštěvnost není právě nejvyšší, a to ty holky deptá. Je jasné, že padesát článků denně přitáhne na blog víc lidí, než když jsou články dva. Smůla je, že to pak jsou právě jen ty obrázky, pixelky a oddělovače... Ale když se jim to líbí, nechme je žít. Každý musí jednou dospět.

7) Jaký je tvůj životní cíl?
Je těžké mluvit v šestnácti o životním cíli. Když se zamyslím, ráda bych byla spisovatelkou. Žádná Rowlingová, kdepak; chtěla bych psát pro určitou skupinu věrných fanoušků, kteří by rozuměli mé tvorbě a dokázali ji ocenit. Taky bych chtěla mít vlastní dům někde stranou, nejlépe u jezera, a žít tam společně se svou současnou přítelkyní. Ale budoucnost je nejasná a jak člověk stárne, životní cíle se mění. Těžko říct, co si budu přát třeba za rok.
 

5 people judged this article.

Poll

HELLO

:-)

Comments

1 mrs-lajlinaaa mrs-lajlinaaa | Web | 1. june 2011 at 15:31 | React

pěkný rozhovor:) Zajímavý opravdu. Lepší než odpovědi typu : ano ne, chvilku atd, jak to mnoho blogerek dělá:-)

2 Monishka Monishka | 1. june 2011 at 16:26 | React

pěkný! Jak se můžu prihlasit do rozhovorů?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.